Jak jsme se stali společensky zodpovědnou firmou

0 komentářů
od 7.7.2009 16:35
Tým SiteOne
v Firma

Pořád vymýšlíme, co a jak kde vylepšit, aby se naši klienti, my sami a potažmo ostatní měli lépe. Poslední akcí v tomto ohledu je přechod na elektronické faktury. Asi si říkáte, že to přece pomůže hlavně nám, a co se s tím vůbec chlubíme na blogu. Není to zase tak černobílé, jak se na první pohled zdá, tak nás prosím nechte trochu to vysvětlit.

Jasně, první, kdo ušetří, jsme my. Nemusíme faktury tisknout a nemusíme je posílat poštou. Korunka ke korunce a jsme na několika tisících úspor ročně. A co že z toho mají naši klienti? Tak předně – nikoho nenutíme, aby faktury přijímal v elektronické podobě. Jen si myslíme, že je to tak lepší a snažíme se zákazníky přesvědčit, aby sdíleli náš názor. Elektronické faktury jsou méně náročné na administrativu a archivaci, šetří tedy čas a peníze, a to je přeci něco, o co by mělo jít každému správnému podnikateli a podniku. Nám i našim klientům. O šetření životního prostředí se snad ani zmiňovat nemusím – díky vyšším mocnostem za každý nespotřebovaný papír.

To ale ještě není všechno. Celá akce s elektronickými fakturami nás totiž dovedla k první CSR aktivitě v historii SiteOne. CSR je zkratka pro Corporate Social Responsibility. Těžko nazvat SiteOne korporací a stejně tak těžko u firem naší velikosti očekávat nějaké obří dobročinné akce. Nicméně když se vrátím ke zbývajícím dvěma slovům z toho pojmu – Social a Responsibility – tak součástí společnosti nepochybně jsme a s tou zodpovědností vůči společnosti taky v zásadě nemáme problém.:-) Takže jsme se rozhodli peníze ušetřené díky elektronickým fakturám za poštovné věnovat na dobročinné účely.

Nehodláme v oblasti CSR objevovat už objevené a vymýšlet už vymyšlené – vybrali jsme si konkrétní organizaci, která je nám svou činností sympatická a které chceme přispět. Jmenuje se Inventura, je to občanské sdružení, které všelijak umělecky tvoří a podporuje uměleckou tvorbu lidí s mentálním hendikepem. Organizuje taky Normální festival, kde se prezentuje umění navázané právě na tyhle lidi z celého světa. Organizace takové kulturní akce není vůbec levná záležitost, takže právě sem poputuje přéspěvek 20 korun za každou fakturu, kterou od nás zákazník přijme v elektronické podobě.

Máme pocit, že víc argumentů pro elektronické faktury by už na tohle jedno blognutí bylo moc. Co myslíte? Jdete do toho s námi?

Jak se vám tento článek líbil?
(0%) (0%) (0%) (100%)

Žádný komentář

komentovat

Komentujte

(required)
(required)