Flash Player je nejoblíbenější přehrávač videa na internetu, nebo není?

1 komentář

Občas mě udivuje, co jsou naši novinářští spoluobčané schopni napsat za nesmysly. Někdy jsou úsměvné, někdy zase smutné. To, nač mě včera upozornil kolega, mě dostalo do kolen. Novinky.cz upozorňují na bezpečnostní chybu v Acrobat Readeru a Flash Playeru. Na tom by nebylo nic špatného, ba naopak, ale prezentovat Flash Player jako nejoblíbenější přehrávač videa na internetu mi přijde trošku moc a svědčí to o absolutní nekompetentnosti autora článku.

Když se nad výrokem novinek zamyslím, vstávají mi vlasy na hlavě hrůzou. Článek nejdříve postraší lidi kritickou chybou a pak jim řekne, že to je v podstatě produkt na přehrávání videa. Ti zvídavější se poté začnou pídit po alternativě a objeví HTML5, které umí video přehrávat také, a to velmi slušně. Funguje sice jen v „moderních prohlížečích“, ale všichni ho chválí, a o to přeci jde.

Flash Player má bezpečnostní chyby, stejně tak je mají prohlížeče i operační systémy. Když vezmete v úvahu poměr vychcánků, kteří je chtějí zneužít, a vývojářů, je úctyhodné, že těch bezpečnostních děr je tak málo. Když už na tyto chyby budeme upozorňovat, dejme si pozor, jak produkt pojmenováváme (stačí si otevřít wikipedii a přečíst si úvodní odstavec). Byla by velká škoda přijít o produkt, který umožnuje vytvářet zážitky. Pokud se chtete na nějaké podívat, doporučuji navštívit http://thefwa.com/, kde najdete výtvory těch nejlepších na světě. Třeba zjistíte, že něco takového by se právě vám hodilo.

Jak se vám tento článek líbil?
(19%) (9%) (28%) (45%)

1 komentář

komentovat

Není nejoblíbenější rozhodně není, spíš nemáme na výběr

Komentujte

(required)
(required)