A iPhone aplikace už umíme také, pomohl nám Flash!

0 komentářů

iPhone je skvělá věc, každý kdo jej má, ví, že lidé v Apple neberou pojem „user experience“ na lehkou váhu. My si myslíme, že je to nejen skvělý přístroj, ale i marketingový nástroj, proto v brzké době nabídneme vývoj aplikací pro tuto platformu i naším klientům.

iPhone aplikace od siteoneByla nebyla firma Apple, která vytvořila revoluční telefon. Hodně lidí se telefonu smálo, ale ještě více lidí jej milovalo, jenže mu pro spoustu jeho majitelů chyběla drobnost a tou je Flash Player. Inženýři z Adobe se nespočetněkrát snažili vyjednat s Apple přístup k hardware iPhonu, aby pro něj mohli Flash Player vytvořit, ale nikdy se to nepovedlo. Vládce jablečného impéria Steve Jobs měl vždy pocit, že by někdy nemuselo běhat vše úplně optimálně, tak se rozhodl, že Adobe vývoj Flash Playeru neumožní. Majitelé byli smutní a vývojáři jestě více.

Rok se s rokem sešel a Adobe na svém každoročním happeningu MAX představilo novou verzi vývojového prostředí pro flashový obsah – Flash CS5, který mimo jíné dokáže kompilovat flashové projekty do nativního „iPhone formátu“. V tuto chvíli byste měli jásat. Pokud tomu tak není, tak se vám pokusím vysvětlit význam této zdánlivě jednoduché funkce.

Představte si situaci, že by se vám hodilo marketingově podpořit svůj produkt aplikací do iPhone. Před několika dny jste měli jedinou možnost – sehnat vývojáře ObjectiveC, který má zkušenosti s iPhone SDK (je jich jako šafránu) a zaplatit jim opravdu velké peníze za svou, třeba i jednoduchou aplikaci. Dnes (respektive do konce roku) budete moci oslovit team, který ovládá Flash a dokáží vytvořit úplně to samé za mnohem nižší cenu. To zní pěkně, že?

Jak se vám tento článek líbil?
(35%) (6%) (0%) (59%)

Žádný komentář

komentovat

Komentujte

(required)
(required)